TURBINY PAROWE, TURBINY GAZOWE

Turbiny parowe to urządzenia, które wytwarzają energię kinetyczną pozyskaną z przemiany energii potencjalnej pary wodnej pod wysokim ciśnieniem. Zbudowany w wielu łopatek szybko obracający się wał tworzy wnętrze turbiny. Docierająca do turbiny dyszami para jest przyspieszana w wyniku spadku ciśnienia. Skutkuje to ruchem łopatek wirnika.

Wewnątrz turbiny parowej jest wiele kół łopatkowych, pomiędzy którymi strumień pary prowadzą optymalnie sztywne koła kierownicowe. Ponieważ para rozpręża się silnie wraz ze spadkiem ciśnienia koła łopatkowe i kierownicowe są coraz większe w kierunku wyjścia turbiny parowej. Ciśnienie daje się prowadzić jednak nie tylko przez jedną turbinę parową, lecz także przez kilka turbin zainstalowanych jedna za drugą. 

Mówi się wtedy o turbinach wysokociśnieniowych, średniociśnieniowych i niskociśnieniowych. Każdorazowo przed wejściem do następnej turbiny para jest podgrzewana. Takie „przegrzanie pośrednie” pary podwyższa dodatkowo współczynnik sprawności siłowni parowej. 

Do podgrzania pary potrzebnej do turbiny używane są nośniki energii z paliw kopalnych, nośniki energii słonecznej lub jądrowej. Są one umiejscowione w wytwornicach pary, skąd para jest kierowana do turbiny. Zastosowanie turbiny parowej ma miejsce w obszarze wytwarzania prądu w elektrowniach na paliwa kopalne lub w elektrowniach jądrowych. Używane tam turbiny parowe są uważane za największe w swoim rodzaju i dają moc do 1600 MW.

Zaletą turbiny parowej jest to, że jest ona wolna od wibracji i pracuje bez szumów, przez co zdobyła ona uznanie w wojsku, w okrętach z napędem atomowym. Turbina parowa jest używana również do napędu sprężarek i pomp w wysokim zakresie mocy. 

UWAGA - bardzo staramy się aby oferta na tej stronie była aktualna, jednak często sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Jeśli nie widzisz tu sprzętu jakiego szukasz - napisz do nas, być może urządzenie które jest Ci potrzebne właśnie ustawiamy na regale.

turbina przeciwprężna

turbina_przeciwprężna

Turbina parowa przeciwprężna Siemens

Używana

Rok produkcji: 2007

Moc: 9840 kW

Przełyk pary: 58 t/h

Ciśnienie: 88 bar

Temperatura: 501 st. C

Upusty:

1- 15,3 bar, 298 st. C

2 - 16,5 bar, 285 st. C

Wyjście pary: 4,3 bar, 151 st. C

turbina przeciwprężna

turbina_przeciwprężna

Turbina parowa przeciwprężna Siemens

Używana

Rok produkcji: 2007

Moc: 17650 kW

Przełyk pary: 140 t/h

Ciśnienie: 74 bar + IEC

Temperatura: 447 st. C

Upusty:

1- 31,8 bar, 336 st. C

2 - 25,2 bar, 307 st. C

Wyjście pary: 7,5 bar, 182 st. C

Dlaczego my?

Granice kontynentów nie stanowią dla nas problemu. 

Służymy wieloletnim doświadczeniem w zakresie sprzedaży, montażu, transportu oraz serwisu oferowanych przez nas urządzeń.

Prowadzimy pośrednictwo w handlu zagranicznym, organizujemy transport, a nawet prowadzimy negocjacje cenowe w imieniu Twojej firmy. Nasz specjalista zadba o dopełnienie wszelkich formalności - będzie reprezentował Twoją firmę na miejscu transportu, skoordynuje załadunek urządzenia, dobierze optymalną trasę przejazdu.

Zawsze służymy pomocą oferując darmowe doradztwo.  Napisz już dziś, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Strona stworzona za pomocą kreatora stron www Manifo.com