Uwaga : nasza oferta na używane turbiny parowe ciągle ulega zmianom. Poniżej prezentujemy jedynie małą ich część. Aby uzyskać więcej informacji na temat aktualnie dostępnych modeli pisz na adres: kontakt@turbiny-parowe.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego znajdującego się z boku strony.

Turbiny parowe

   Turbiny parowe to urządzenia, które wytwarzają energię kinetyczną pozyskaną z przemiany energii potencjalnej pary wodnej pod wysokim ciśnieniem. Zbudowany w wielu łopatek szybko obracający się wał tworzy wnętrze turbiny. Docierająca do turbiny dyszami para jest przyspieszana w wyniku spadku ciśnienia. Skutkuje to rychem łopatek wirnika.Wewnątrz turbiny parowej jest wiele kół łopatkowych, pomiędzy którymi strumień pary prowadzą optymalnie sztywne koła kierownicowe. Ponieważ para rozpręża się silnie wraz ze spadkiem ciśnienia koła łopatkowe i kierownicowe są coraz większe w kierunku wyjścia turbiny parowej. Ciśnienie daje się prowadzić jednak nie tylko przez jedną turbinę parową, lecz także przez kilka turbin zainstalowanych jedna za drugą. 
Mówi się wtedy o turbinach wysokociśnieniowych, średniociśnieniowych i niskociśnieniowych. Każdorazowo przed wejściem do następnej turbiny para jest podgrzewana. Takie „przegrzanie pośrednie” pary podwyższa dodatkowo współczynnik sprawności siłowni parowej. 

Do podgrzania pary potrzebnej do turbiny używane są nośniki energii z paliw kopalnych, nośniki energii słonecznej lub jądrowej. Są one umiejscowione w wytwornicach pary, skąd para jest kierowana do turbiny. Zastosowanie turbiny parowej ma miejsce w obszarze wytwarzania prądu w elektrowniach na paliwa kopalne lub w elektrowniach jądrowych. Używane tam turbiny parowe są uważane za największe w swoim rodzaju i dają moc do 1600 MW.


Zaletą turbiny parowej jest to, że jest ona wolna od wibracji i pracuje bez szumów, przez co zdobyła ona uznanie w wojsku, w okrętach z napędem atomowym.

Turbina parowa jest używana również do napędu sprężarek i pomp w wysokim zakresie mocy. 
Jeśli w ofercie nie ma produktu, który Cię interesuje - napisz do nas, zajmiemy się tym. 

Zawsze darmowe doradztwo

Napisz do nas! Żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.

Ważne: wypełnij pola oznaczone *
tel. +48 510 130 451