Uwaga : nasza oferta na używane elektrociepłownie ciągle ulega zmianom. Poniżej prezentujemy jedynie małą ich część. Aby uzyskać więcej informacji na temat aktualnie dostępnych modeli  pisz na adres: kontakt@turbiny-parowe.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego znajdującego się z boku strony.

Elektrociepłownie

Oferujemy nowe oraz używane elektrociepłownie pochodzenia głównie niemieckiego. Każda z proponowanych elektrociepłowni jest w pełni sprawna, posiada kompletną dokumentację techniczną. Istnieje możliwość zakupu całej ciepłowni lub poszczególnych jej elementów. Oferujemy markowe kotły takich firm jak standardkessel, turbiny siemens, szafy sterujące oraz inne elementy wyposażenia ciepłowni, często mało używane lub bedące elementami zastępczymi na wypadek awarii.
 
Rynek elektrociepłowni w Niemczech i Europie Zachodniej przechodzi gruntowną modernizację. Z jednej strony rozwnięte gospodarki już od dawna inwestują w odnawialne źródła energii i będą kontynuować swoją politykę w nadchodzących latach, z drugiej strony dotknięte są trudnościami w zdobywaniu paliw dla istniejacych ciepłowni. Brak odpowiedniej ilości biomasy i trwała tendencja w inwestycje w zieloną energie wymusza zamykanie ciągle sprawnie działających elektrociepłowni. 
W innej sytuacji znajduje się rynek polski. Duża liczba firm produkcyjnych jest w stanie dostarczyć ciepłowniom wymaganej ilości surowca. Mogą nim być wszelkie odpady meblarskie, śmieci ( przy zastosowaniu odpowienich urządzeń) czy wreszcie ogólnodostępny w kraju pelet.

Dodatkowym aspektem jest konieczność wymiany wysłużonych elektrociepłowni węglowych na nowsze, bardziej ekologiczne ciepłownie gazowe, olejowe, czy na biomasę w związku z wymogami ograniczenia emisji dwutlenku węgla do 2020 roku. 

Oferujemy nie tylko demontaż, transport oraz ponowny montaż elektrociepłowni w kraju, zajmujemy się całą logistyką, tłumaczeniami, pośrednictwem w handlu oraz modernizacją ciepłowni już istniejących.

Oferujemy sprzedaż kompletnych, używanych elektrociepłowni d 0,5 mw do 15-20 mw.

Aktualnie w ofercie:

* elektrociepłownia na biomasę o mocy 12 mw, turbina kondensacyjna parowa nieużywana siemens 12 mw, do tego kocioł parowy na biomase standartkessel 48 ton pary na godzinę, 51 bar, pełna dokumentacja, kompletna instalacja.


* elekrociepłownia 8 mw, koioł parowy standartkessel, 45 ton pary na godzinę, 65 bar, paliwo - pył węgla kamiennego/ brunatnego/ drewniany, 20% śmieci - odpad, szlam z oczyszczalni ścieków. Kompletna instalacja, turbina parowa kondensacyjna/przeciwprężna siemens.

* elektrociepłownia 1,2 mw paliwo biomasa, kocioł parowy Weiss, 7,5 t pary/h, turbina parowa Nadrowski, kompletna instalacja, ciśnienie 30 bar

* elektrociepłownia 0,5 mw, turbina przeciwprężna kocioł parowy Weiss 7,5 t/h, ciśnienie 30bar

Jeśli w ofercie nie ma produktu, który Cię interesuje - napisz do nas, zajmiemy się tym. 

Zawsze darmowe doradztwo

Napisz do nas! Żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.

Ważne: wypełnij pola oznaczone *
tel. +48 510 130 451