Blog

Palnik na olej przepracowany metodą na obniżenie kosztów ogrzewania.

2017-03-19 22:59:59, komentarzy: 0

Konieczność ogrzania biura, hali produkcyjnej  czy magazynu w strefie klimatycznej, w której przyszło nam żyć i pracować to często nie tylko podnoszenie jakości warunków do pracy ale obowiązek, który nakłada na przedsiębiorcę ustawodawca. Przepisy mówią, że temperatura powietrza w pomieszczeniu gdzie wykonywana jest praca powinna być dostosowana do rodzaju pracy, jednak nie niższa niż 14 stopni Celcjusza (roz­po­rzą­dze­nie Mini­stra Pracy i Poli­tyki Socjal­nej z 26 wrze­śnia 1997 r. w spra­wie ogól­nych prze­pi­sów bez­pie­czeń­stwa i higieny pracy (Dz. U. z 2003 r. nr 169, poz. 1650). Natomiast w przypadku lekkich prac fizycznych lub biurach nie niższa niz 18 stopni. Wyjątkiem są tu jedynie pomieszczenia, w których technologiczne uwarunkowania nie pozwalają na utrzymanie temperatur na tak wysokim poziomie, np. w chłodniach.

Sytuacja ekonomiczna właściciela firmy nie może być usprawiedliwieniem niedotrzymania restrykcyjnych wymogów, dlatego warto przyjrzeć się motodom ograniczającym koszty ogrzewania. Jedną z nich jest zastosowanie palnika na zużyty olej.

Palnik na olej przepracowany jest nie tylko wydajnym, ale przede wszystkim tanim źródłem ciepła. Jego działanie opiera się na ponownym wykorzystaniu zużytego oleju, do którego niemal wszyscy mają dostęp.

 

Gdzie kupic olej przepracowany?

 

Zużyty olej znajduje się w ofercie większości rafinerii paliwowych, można również próbować szukać u lokalnych dostawców lub w firmach, gdzie olej przepracowany stanowi odpad nie nadający się do dalszego wykorzystania. Przepracowany olej jest wielokrotnie tańszy niż olej opałowy. Jego atrakcyjna cena daje szybki zwrot inwestycji. Podczas spalania oleju nie powstaje dym, co pozwala na użycie palnika w zamkniętych pomieszczeniach.

Jaki palnik wybrać?


Palnik na zużyty olej to bardzo dobre rozwiązanie dla osób chcących ogrzać, np. małe gospodarstwo, magazyn lub halę. Jego moc należy oczywiście dobrać do zadań, które przed nim postawimy.

Zdecydowanie polecamy zakup sprawdzonych palników Weishaup, dzięki dużej niezawodności sprostaja największym oczekiwaniom.
W zależności od potrzeb można wybrać palnik w wersji podstawowej lub z dodatkowym wyposażeniem, np. z dmuchawą z regulacją mocy lub z grawitacyjnym spływem oleju. Każdy z nich wyposażony jest w podgrzewacz oleju, który utrzymuje jego prawidłową temperaturę. Dzięki niej olej staje się rzadszy, daje się rozpylić i ulega zapłonowi.

 

W ofercie mamy również serwis palników oraz części zamienne do palników.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Ważne: wypełnij pola oznaczone *